Cerrahpaşa Romatoloji Hasta Bilgilendirme Toplantıları'na bu yıl da devam ediyoruz...

İltihaplı romatizmal hastalıklar geldikleri zaman kolay geçmeyen, birçok organı etkileyebilen ve bunların işlevlerini tehdit eden bir grup hastalıktır. Günümüzde romatizmal hastalıkların tedavisinde çok büyük ilerleme söz konusudur ve birçok hasta başarıyla tedavi edilmektedir. Tedavinin başarısında hastanın hastalığı hakkında bilgi sahibi olması, kontrollerine düzenli gelmesi, kullandığı ilaçları iyi tanıması ve bunların olası yan etkileri için düzenli kontroller yaptırması önemlidir. 

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı olarak birkaç yıldır düzenli yaptığımız hasta bilgilendirme toplantılarına bu yıl da devam ediyoruz. Bu toplantılar romatizmal hastalığı olan hasta ve yakınlarına açıktır. Bu toplantılarda hastalar hastalıkları hakkında öğrenmek istediklerini öğretim üyelerimize doğrudan sorabilmektedirler. 

2018 yılına ait hasta bilgilendirme toplantıları takvimi etkinlikler sayfamızda yer almaktadır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD Celal Öker amfisinde (Dahiliye Binası 2. katta) yapılacak olan bu toplantılara hasta ve hasta yakınlarımızın katılmasını beklemekteyiz...

 

Copyright © 2018 Cerrahpaşa Romatoloji Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.